8 Roues / Expertise du jour / 2ème main
Garage du Levant Martigny Sàrl
Place du pré-de-foire 19
Martigny / VS
Tel: 027 565 30 29
| Body style | Van |
| First registration date | 08.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'510 kg |
| Kerb weight | 1'080 kg |
| Type approval number | 1HA261 |
| Chassis Number (VIN) | JHMGD17508S213078 |
| Cubic capacity | 1'339 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 67'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 61 kW / 83 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2023 |
| Fuel consumption | 6.9 / 4.9 / 5.7 |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 18'900 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.