*CH-Fahrzeug*Rückfahrkamera*Car Play*Sitzheizung*Tot Winkel Assistent*Keyless*
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 09.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'445 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 794D20121782 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 48 Monate oder 100000 km 48 Monate Neuwagengarantie ab Datum der 1. Immatrikulation |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 152 kW / 207 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 173 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 41'140 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.