Kompakte Version // 3-Plätzer // NEUPREIS: CHF 44040.- / PREISVORTEIL CHF 7940.-Kontakt über Marco Baldesberger 062 834 86 63 oder
Mercedes-Benz Automobil AG, Aarau Rohr | Merbag
Hauptstrasse 104
Aarau Rohr / AG
Tel: 062 516 86 36
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 1'930 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 031437035000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 150 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 44'040 |
| Price | CHF 36'100 |
Note: actual equipment may differ from that listed.