**CH-Fahrzeug**Ab MFK**Leder**Navigation**CD**Xenon**Klima**Sitzheizung**
Winkelbüel Garage AG
Sinserstrasse 400
Cham / ZG
Tel: 041 516 25 70
Tel: 079 616 87 27
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'940 kg |
| Kerb weight | 2'600 kg |
| Type approval number | 1BA146 |
| Cubic capacity | 5'998 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate Aufpreis 1250.- |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 194'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 412 kW / 560 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 17.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 423 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 260'900 |
| Price | CHF 23'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.