AUTOVETTURA IN OTTIMO STATO CON COLLAUDO VEICOLO EPOCA
GARAGE CICCONE S.a.g.l
Strada Ponte Di Valle 20
Davesco Soragno / TI
Tel: 091 942 71 08
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.1986 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'515 kg |
| Kerb weight | 1'260 kg |
| Cubic capacity | 2'490 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 77'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 133 kW / 181 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| New price | CHF 65'000 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.