INKL. Voll-Tank Vignette 2026
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.1997 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'150 kg |
| Kerb weight | 1'570 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1mc518 |
| Cubic capacity | 2'295 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 241'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 13.1 / 7.4 / 9.5 |
| CO2 emissions | 224 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| New price | CHF 61'785 |
| Price | CHF 4'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.