*Porsche InnoDrive inkl. Aktive Spurführung*SportDesign Paket lackiert in Schwarz*Burmester 3D High-End Surround Sound-System*Surround View*Head-Up Display*
| Body style | Coupe |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'075 kg |
| Kerb weight | 2'535 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Car-Nr. | DA83401 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 544 kW / 739 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 39 g/km |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 161'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.