*Porsche InnoDrive inkl. Abstandsregeltempostat*Porsche Dynamic Chassis Control Sport (PDCC Sport)*Burmester 3D High-End Surround Sound-System*Sitzbelüftung vorne*
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'380 kg |
| Type approval number | 1PF791 |
| Car-Nr. | SA58028 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 53'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 500 kW / 680 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | d |
| Battery capacity | 93.4 kWh |
| Price | CHF 69'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.