*Adaptive Luftfederung mit Niveauregulierung*Sportabgasanlage*SportDesign Paket lackiert in Schwarz*Head-Up Display*Porsche InnoDrive inkl. Aktive Spurführung*
| Body style | Coupe |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'910 kg |
| Kerb weight | 2'265 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 762065 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 29'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 349 kW / 474 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.1 / 12.3 / 12.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 283 g/km |
| Electric range | 720 km |
| Price | CHF 133'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.