*Porsche InnoDrive inkl. Aktive Spurführung*Elektrisch ausklappbare Anhängezugvorrichtung*Panorama Dachsystem*Head-Up Display*Beifahrerdisplay*
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'135 kg |
| Kerb weight | 2'485 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 763982 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 382 kW / 519 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 35 g/km |
| Electric range | 700 km |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 132'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.