*Porsche InnoDrive inkl. Aktive Spurführung*Performancebatterie Plus*Porsche Torque Vectoring Plus*Panoramadach*Head-Up Display*
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'325 kg |
| Car-Nr. | 757325 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 14'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 440 kW / 598 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 89.0 kWh |
| Price | CHF 119'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.