*Porsche InnoDrive inkl. Aktive Spurführung*Performancebatterie Plus*Head-Up Display*Beifahrerdisplay*
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 2 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Car-Nr. | 759042 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 19'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 440 kW / 598 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 89.0 kWh |
| Price | CHF 127'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.