sehr gepflegt
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'920 kg |
| Kerb weight | 2'605 kg |
| Type approval number | 1AP332 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 208'970 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 381 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 2.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 65 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 142'100 |
| Price | CHF 29'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.