8fach bereit
Garage Carusone
Schachengasse 13
Schattdorf / UR
Tel: 041 870 71 03
Tel: 079 340 76 11
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'465 kg |
| Kerb weight | 1'805 kg |
| Type approval number | 1BH194 |
| Chassis Number (VIN) | WBAWZ510500M28784 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 147'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2026 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.7 / 5.1 |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 51'300 |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.