ALCANTARA / NAVI / 18ALUFELGEN / LED / PARKHILFE VO+HI / SITZHEIZUNG+LENKRAD / SPURASSISTENT / TEMPOMAT
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'580 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | V-110229 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 32'541 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 301 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 26'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.