Carrosserie + Garage Grossenbacher
Mühlestrasse 8
Belp / BE
Tel: 031 819 90 00
Tel: 079 481 34 81
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'555 kg |
| Type approval number | 1mc982 |
| Cubic capacity | 1'796 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 50'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2015 |
| Fuel consumption | 12.4 / 6.4 / 8.7 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 209 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.